Whatsapp dosyalarını nasıl sd kartına kaydederiz - Yek Blog
Whatsapp dosyalarını nasıl sd kartına kaydederiz

Whatsapp dosyalarını nasıl sd kartına kaydederiz

Whatsapp dosyalarını nasıl sd kartına kaydederiz

Whatsapp dosyalarını nasıl sd kartına kaydederiz ? Sürekli olarak akrabalarımız tarafından WhatsApp’tan gönderilen görüntüler ve videolar, akıllı telefonumuzun hafızasına otomatik olarak kaydedilir ve çok yer kaplar. Bu sorunun çözümü tüm Android uygulama verilerini SD karta taşımak olabilir.

Whatsapp Dosyalarını Nasıl SD Kartına Kaydederiz Bu Mümkün mü ?

Ne yazık ki, WhatsApp’ın tüm fotoğrafları ve videoları bir SD karta kaydetmesi kolay değildir. Ancak, bu root-haklarına sahip kullanıcılar tarafından yapılabilir.
Sadece WhatsApp kök klasörünün harici bir hafıza kartına taşınmasına yardımcı olacak ücretsiz Android FolderMount uygulamasını yükleyin. Bu araç klasörün hala dahili bellekte olduğunu göstererek, whatsappı “aldatır”. Bu arada  FolderMount programı sadece WhatsApp için değil, aynı zamanda SD-kartına diğer Android uygulamalarını aktarmak için de kullanılabilir. FolderMount Uygulama dosyalarını SD karta aktararak taşınabilir cihazınızda yer açmaya yardımcı olacak çok kullanışlı bir program. Uygulamanın ana avantajı, uygulamanın kendisinde belirtilen dosyalara giden yolu değiştirmemesidir. İçeriği aktardıktan sonra, telefonun belleğindeki dosyaların bir görüntüsünü oluşturur, ancak dosyaların kendisi kartta saklanır. Görüntünün sadece birkaç megabayt aldığını ve cihazın kendisinde olduğunu ve “ağır” içeriğin hafıza kartında saklandığı ve fazla yer kaplayamadığı ortaya çıkıyor. Bu programı kullanmak, SD kartına içeriği tamamen aktarmayı ve dosya yolunu değiştirmeyi önerenlerin aksine, uygulamaların çalışmasında hatalara neden olmaz.

Aşağıdaki bağlantıdan uygulamayı indirebilirsiniz

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.fmount&hl=tr

Whatsapp Dosyalarını SD Kartına Bu Şekilde Kaydediyoruz

Whatsapp dosyalarını nasıl sd kartına kaydederiz

  • FolderMount uygulamasını indirin ve yükleyin. Başladıktan sonra, telefonunuzu rootlamanızı isteyecek bunu yapın.
  • Sağ üst köşedeki menü çubuğunda artı işaretini tıklayın.
  • İsim alanına herhangi bir isim girin.
  • Kaynak bölümünde, akıllı telefonunuzun dahili belleğinden WhatsApp klasörünü ekleyin.
  • Şimdi Hedef bölümünde harici SD kartta istenen klasörü seçin
  • Medya taramasından hariç tut onay kutusunu işaretleyin. Bu, galerideki yinelenen resimleri veya videoları engeller.
  • Eveti tıklatarak sonraki iletişim kutusunda eylemlerinizi onaylayın. Artık tüm WhatsApp verileri SD kartta saklanacak.


Leave a Reply

Your email address will not be published.

*
*
*